Hakkımda

1990 yılında İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu (şimdiki adıyla İletişim Fakültesi) bitirdi.

1988 yılında News Express adlı gazetede muhabirliğe başladı.

Kısa bir süre sonra TV’de 7 Gong Dergisi’nde muhabirliğe başladı.

Ağustos 1992-Temmuz 1993 tarihleri arasında Isparta Dağ Komando Okulu, Istanbul Tuzla Piyade Okulu ve Ankara Etimesgut Hava Lojistik Komutanlığı’nda asteğmen olarak askerlik görevini tamamladı.

Ağustos 1993’te Hürriyet Gazetesi Magazin Servisi’nde muhabir olarak göreve başladı.

Hürriyet Gazetesi’nde muhabirlik dışında, istihbarat şefliği, haber müdürlüğü ve yazıişleri müdürlüğü görevlerini yürüttü.

22 yılı aşkın süredir çalıştığı Hürriyet Gazetesi’ndeki son görevi Magazin Müdür Yardımcılığı’ndan Eylül 2010 tarihinde ayrıldı.

Erol Işık, Aralık 2009 – Şubat 2011 tarihleri arasında Magazin Gazetecileri Derneği Başkan Vekilliği yaptı.

Şubat 2011-Nisan 2013 tarihleri arasında Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in danışmanlığını yapan Erol Işık, 15 Nisan 2013 – 21 Nisan 2014 tarihleri arasında Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol’un Basın Danışmanlığını yaptı.

2015 yazında gerçekleştirilen Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nin medya koordinatörlüğünü yapan Erol Işık, aynı yıl Türkiye Basketbol Süper Ligi’ne yükselen Büyükçekmece Basketbol Kulübü’nün de basın danışmanlığını üstlendi.

2015 yılında kurulduğundan bu yana Boğaziçi Golf Kulübü’nün genel sekreterliği görevini yürüten Erol Işık, Gençlik ve Spor Bakanlığı İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor İstanbul ile birlikte gerçekleştirilen İstanbul Minigolf Festivali’nin koordinatörlüğünü yapmaktadır.

Erol Işık, evli ve bir çocuk babasıdır.